ŠILKMEDIS

 

Mūsų medelyne galite įsigyti Šilkmedžio sodinukų

Lietuvoje šilkmedžiai yra auginami nuo senų laikų. Pavieniai medžiai sutinkami Vilniuje, Kaune, o Juodkrantėje yra apsodinta visa gatvė. Norint greit sulaukti derliaus, patartina pasodinti skiepytą šilkmedį. Sėjinukai gali visiškai nederėti arba tai gali užtrukti kelis ar net keliolika metų. Skonis ir vaisių spalva irgi gali neatitikti jūsų norų.

Visiškai atsparus mūsų klimatui yra baltas šilkmedis - Morus Alba. Jo vaisiai gali būti baltos, oranžinės arba juodos spalvos. Juodasis šilkmedis yra gerokai lepesnis šalčiui, kasmet pastebimas metūglių pašalimas, vaisiai juodi, gali augti Lietuvos pajūryje ir šiltesnėse vietose. Šikmedžius yra patartina sodinti tik saulėtoje, sausoje vietoje. Pavėsyje medeliai nedera, nesumedėja metūgliai. Platiname sekančias baltojo šilkmedžio veisles:

  • Morus alba "Pendula" - Svyruoklinė forma, labai dekoratyvi, skirta mažom erdvėm. Uogos juodos, saldžios.

  • Morus alba "Gerardi dwarf" - Žemaūge forma, išauganti iki 2.5 m. Skirta mažam sodui. Uogos juodos, saldžios, ypač didelės - iki 5 cm. Dera jau vien-metukai.
  • Morus alba "Shin-Tso" - Daug didesni lapai. Uogos juodos, saldžios, su malonia rūgštele.

  • Morus alba "Nana" - Nykštukinė forma, skiepyta į kamieną, suformuoja tankų rutulį iki 1 m skersmens. Uogos juodos, saldžios,, skirta mažom erdvėm.

  • Morus Illinois "Everbering" - Hibridinis šilkmedis, kilmė nenustatyta, uogos juodos, saldžios, praktiškai be sėklų. Auga vešliai, derėti pradeda 2-3 metais.

  • Morus alba is Gorlovkos - Gausiai derantis motininis medis yra kilęs iš Ukrainos ir auga Vilniaus apylinkėse. Uogos didelės, saldžios, augimas vešlus.

Žiūrėkite mūsų video siužetą apie šilkmedį Lietuvoje: