RIEŠUTMEDIS GRAIKINIS

 

Mūsų medelyne galite įsigyti šias skiepyto graikinio riešutmedžio veisles:

  • Lake - Amerikietiška veislė išauginta iš riešutų, atvežtų iš Karpatų. Riešutai dideli ir vidutiniai, kevalas plonas, branduolys sudaro 50 procentų nuo riešuto masės. Medis pradeda derėti anksti, jau 2-ais metais po pasodinimo.

  • Hansen - Labai derlinga veislė, riešutai plonu ir minkštu kevalu. Branduolys sudaro 57 procentus nuo riešuto masės.

  • Mars - Čekiška veislė. Riešutai dideli ir gražus. Branduolys sudaro 52-54 procentus nuo riešuto masės. Medžiai vėlai pradeda vegetaciją, derėti pradėda 3-4 metais po pasodinimo.

  • Koszycki - Lenkų selekcijos veislė. Riešutai stambus, plonu kevalu, neaugi. Branduolys sudaro 49 procentus nuo riešuto masės.

  • Vieslava - Motininis medis auga Vilniaus apylinkėse, Gineitiškėse, kilmė nežinoma. Riešutai plonu kevalu, vidutinio dydžio. Branduolys sudaro 52 procentus nuo riešuto masės. Labai lengva lukštenti.

Taigi, turite puikią galimybę įsigyti jau derančių graikinių riešutmedžių. Mes prekiaujame jau skiepytais patikrintom rūšim medeliais, kurie pradėda derėti jau 2-3 metais po pasodinimo. Tuo tarpu neskiepyti sejinukai gali pradėt derėti tik po 10-15 metų! Taigi, jūms nereikės laukti kelių ar net keliolikos metų, o paskui nuogąstauti kad riešutų kokybė per prasta, jie smulkus, ar sunkiai lukštenasi. 

Medeliui svarbu parinkti tinkamą vietą, pageidautina, kad būtų užuovėja. Graikiniai riešutmedžiai labai bijo vėlyvųjų pavasarinių šalnų, taip pat jie yra reiklus dirvos derlingumui, netinka vietos su aukštu gruntiniu vandeniu. Išsamesnė konsultacija - medelyne.