KRIAUŠĖS


 

Dauguma kriaušių yra kryžmadulkės, ir jos geriau dera šalia esant kitoms veislėms. Siūlome skirtingus kriaušių šeimos medelius, taip pat turime medelių su 3, 4, ir daugiau veislių


 • Šeimos kriaušė - Į vieną medelį yra įskiepytos iškarto keletas skirtingų veislių. Tokiu būdu jūs galėsite mėgautis skirtingais vaisiais skirtingais metų laikais nuo vieno medelio. Puikus variantas nedideliam sodui.
   
 • Jules Guyot - Vasarinė Prancūzijoje sukurta veislė. Vidutinio dydžio (120-150g) vaisiai sultingi, su vos jaučiama rūgštele, negrūdėti. Derlius yra skinamas Rugpjūčio pabaigoje. Tinka ekologiškam sodui - vaisiai neserga raupliais ir puviniu.

 • Vasarinė sviestinė - Lietuviška veislė. Pasižymi geru derlingumu - kriaušės stambios (200-250g), saldaus desertinio skonio, prinoksta Rugpjūčio pabaigoje. Ši Lietuvoje plačiai paplitusi veislė yra ištverminga šalčiams, ir yra atspari rauplėms.

 • Mramornaja - Rusijoje išvesta derlinga rudeninė veislė. Vaisiai gražus, stambesni už vidutinius (170-220g). Storesnė odelė po savimi slepia smulkiai grūdėtą, sultingą, tirpstantį burnoje minkštimą. Derlius noksta Rugsėjo antroje pusėje. Dera kiekvienais metais. Veislė yra atspari šalčiams ir rudajam puviniui.

 • Paten - JAV išvesta vėlyva rudeninė veislė. Stambesni už vidutinius (180-220g) vaisiai gražus, vienodo dydžio. Kreminės spalvos minkštimas sultingas, salstelėjęs ir skanus. Derlius pradeda nokti Rugsėjo pabaigoje - Spalio pradžioje. Dera kiekvienais metais. Atspari šalčiams, rauplėms ir rudajam puviniui.

 • Conference - Gerai žinoma, Didžiojoje Britanijoje išvesta, dalinai savidulkė, vėlyva rudeninė veislė. Vaisiai pailgi, pailgos formos, vidutinio dydžio (100-150g) Minkštimas labai sultingas, tirpstantis, saldus ir aromatingas. Medžiai dera gausiai ir kiekvienais metais. Atspari rauplėms ir rudajam puviniui.

 • Alsa - Lietuviška rudeninė veislė. Stambios (200-250g) kriaušės su baltu, sultingu, mažai grūdėtu ir pusiau tirpstančiu minkštimu. Pradeda nokti Rugsėjo pabaigoje. Ištverminga šaltoms žiemoms, atspari rauplėms ir rudajam puviniui.

 • Dekanka žieminė - Žieminė, laiku patikrinta Belgiška veislė. Stambaus dydžio vaisiai, desertinio skonio. Prinoksta Spalio viduryje. Be problemų atlaiko vietinius šalčius.

 • Polesskaja - Vėlyva rudeninė veislė Ukrainietiškos selekcijos. Didelės kriaušės (vidutiniškai 180g, gali siekti iki 250g) pasižymi puikiu skoniu - saldžios, aromatingos, sultingos. Atspari šalčiams ir rauplėms. 

Žiūrėkite mūsų video siužetą apie šeimos kriaušę: