ŠALTALANKIAI

 

Mūsų medelyne galite įsigyti šių veislių šaltalankių sodinukus:

  • Aromatnaja - Rusijoje išvesta, dideliu derlingumu pasižyminti vidutinio vėlyvumo veislė. Vaisiai vidutinio dydžio, apvalūs, pailgi, oranžiškai raudoni, blizgantys. Vaisių žievelė tanki, minkštimas sultingas, skonis šiek tiek rūgštus ir aromatingas. Vaisių atskyrimas yra sausas ir lengvas. Prinoksta Rugpjūčio viduryje. Nebijo šalčių, mėgsta saulėtas vietas.

  • Botaničeskaja - Vidutinio ankstyvumo Rusijoje išvesta, derlinga veislė. Tinkamai prižiūrint, iš vieno augalo nuskinama iki 20 kg didelių, sultingų, raudonai oranžinių uogų. Neabejotinas pliusas yra lengvas ir sausas uogų atskyrimas. Atspari vietiniams šalčiams ir pasižymi neblogu atsparumu ligoms.

  • Lučistaja - Vidutinio vėlyvumo rusiškos selekcijos veislė. Uogos didelės, sveria iki 0,65 g, ovalios formos, geltonai oranžinės spalvos, blizgios. Žievelė plona. Skonis saldžiarūgštis. Vaisių atskyrimas yra sausas ir lengvas. Krūmas turi daug spyglių. Atspari šalčiams ir ligoms. 

  • Moskvička - Vidutinio dydžio, kompaktiškas krūmas su piramidės formos vainiku. Derėti pradeda praėjus 3 metams po pasodinimo. Derlius yra apie 9-10 kilogramų nuo krūmo. Didelės tamsiai oranžinės spalvos uogos su raudonomis dėmėmis viršuje ir apačioje, turinčios malonų aromatą ir saldžiarūgštį skonį. Noksta rugpjūčio antroje pusėje. Puikus atsparumas šalčiams.

  • Podarok sadu - Vidutinio ankstyvumo veislė. Medis yra vidutinio dydžio, suspaustas. Lapai dideli, tamsiai žali, 9-10 cm ilgio, 1,5 cm pločio. Uogos, kurių vidutinis svoris yra apie 6 g, didelės, pailgos, tamsiai oranžinės spalvos, apačioje raudonos. Oda tanki ir stora. Pašalimų, ligų arba kenkėjų pastebėta nebuvo.

  • Vyriškas - Vyriška veislė. Nedera, ir yra naudojama kaip apdulkintojas. Tai reiškia, kad kai šaltalankių medžiai būna tik vyriškos lyties, kurios yra apdulkintojos, o kiti - moteriškos, kurios po apdulkinimo ir apvaisinimo duoda vaisių. Prieš pradedant derėti, vyriškų ir moteriškų medelių išvaizda praktiškai nesiskiria. Bet vėliau juos lengva atpažinti - vyriškuose augaluose pumpurai yra du ar tris kartus didesni nei moteriškų augalų. Geram 4-6 moteriškų augalų apdulkinimui pakanka vieno vyriško augalo.

  • Friesdorfer orange - Unikali savidulkė veislė. Krūmas nedidelis - 2-3 m aukščio, idealiai tinkantis mažiems sodams. Uogos didelės, oranžiškai-raudonos, gana sultingos ir turtingas vitaminais. Patogu skinti - sausas atsiskyrimas, stora žievelė. Atspari šalčiui.